Stuki na nierównościach w przednim lewym kole

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • paradziol
    Classic
    • 2013
    • 1

    Stuki na nierównościach w przednim lewym kole

    fajny pomysł i chętnie kupie taki portfel
  • nikaaa_87
    Classic
    • 2011
    • 4

    #2
    Stuki na nierównościach w przednim lewym kole

    Jak w temacie - podczas jazdy na nierównościach słychać głośne stuki w lewym przednim kole. 2 tygodnie temu zostały wymienione łączniki stabilizatora, dziś - gumy stabilizatora i drążki kierownicze.
    Na postoju podczas ruszania kołem nic nie słychać. Podczas jazdy na prostej drodze także jest cisza.
    Proszę o szybką diagnozę ze względu na zbliżający się termin wyjazdu na urlop.

    Komentarz

    • paulob1
      Rider
      • 2008
      • 470
      • Octavia I (1U2)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      #3
      nikaaa_87, czy był ostatnio rozbierany zacisk hamulcowy lewy przód i/lub wymieniane klocki/tarcze hamulcowe?
      Pytam, ponieważ niektórzy mechesi zbyt pedantycznie podchodzą do sprawy czyszczenia jarzma po którym ślizgają się klocki hamulcowe. Efektem jest metaliczne stukanie na nierównościach.
      Stukania tego nie słychać , gdy delikatnie przytrzymasz pedał hamulca podczas przejeżdżania po wybojach/dziurach w drodze. Klocki wraz z zaciskiem hamulcowym są wtedy "zaparte" o tarczę hamulcową.
      Jeśli to ten efekt, należy wtedy delikatnie zaklepać (dosłownie delikatnie) zakończenia klocków i przesmarować jarzmo dobrym smarem miedziowym.
      To tak z mojego doświadczenia 8)

      [ Dodano: Czw 14 Sie, 14 18:39 ]
      Napisałaś, że podczas jazdy na prostej drodze nic nie słychać.
      Prawem zaprzeczenia pytam, czy stuki objawiają się tylko w zakrętach? :lol:

      Komentarz

      • Marian 2
        L&K
        • 2007
        • 1083
        • Octavia I combi (1U5)
        • AQY 2.0 MPI 115 KM

        #4
        Tuleja wahacza (ta z tyłu). Właśnie jestem po wymianie kompletu z lewej i prawej strony. Stuki na nierównościach ustały, ustało także myszkowanie samochodu. Zniknęło też stukanie przy gwałtowniejszym wciśnięciu pedału hamulca.

        Komentarz

        • aniol
          RS
          • 2012
          • 5228
          • Octavia I combi (1U5)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          nikaaa_87, Albo sworzeń wachacza wybity.Miałem taki przypadek stukania i wyszło że sworzeń.
          http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
          Pozdrawiam ANIOL

          Komentarz


          • #6
            jak laczniki wymienione to sprawdzic gumy na wahaczach, koszt znikomy a tez potrafia halasowac + to co kolega wyzej pisze moze byc, choc wtedy na prostych tez by stukalo.

            Komentarz

            • nikaaa_87
              Classic
              • 2011
              • 4

              #7
              Zagadka rozwiązana - okazało się, że zerwała się blaszka pod chłodnicą i to ona stuka, bo uderza o chłodnicę.

              Komentarz

              Pracuję...